Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Doktia, sağlık hizmetine kolayca ulaşmanızı sağlayan bir telesağlık platformudur.

Üye olan herkes aktif internet bağlantısı ile Doktia'dan yararlanabilir.

Doktia'nın önceliği ihtiyaç duyan herkesi, zaman ve mekan farketmeksizin sağlık hizmetine ulaştırmaktır. Bu noktada önceliğimiz iyi bir hizmet vermek ve her türlü bilgi güvenliğinizi sağlamaktır.

Evet. Sağlık Bakanlığı tarafından aldığımız tescil ile Doktia’nın e-Reçete ve e-Rapor sistemlerine ulaşımı mevcuttur. Görüşme esnasından ya da sonrasında doktorunuz reçetenizi düzenleyebilir.

Evet. Dünya'nın her yerinden görüşme yapmak mümkün. Tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı.

Evet. Sağlık Bakanlığı tarafından aldığımız tescil ile Doktia’nın e-Reçete ve e-Rapor sistemlerine ulaşımı mevcuttur. Görüşme esnasında ya da sonrasında doktorunuz rapor düzenleyebilir.

Öncelikle yapmanız gereken şey üye olmak. Daha sonra görüşmek istediğiniz alanda bir uzmanımızdan randevunuzu oluşturabilirsiniz. Güvenli bir şekilde ödeme yapabilir ve randevu zamanınız geldiğinde doktorunuzla görüntülü görüşme başlatabilirsiniz.

Yaşadığınız bir sağlık sorunu hakkında ikinci görüşe ihtiyaç duyuyorsanız, sağlık hizmetine ulaşmak sizin için zorsa ya da yeterince vaktiniz yoksa, hastane ortamı sizin için yorucu bir lokasyonsa Doktia'yı kullanabilirsiniz.

Evet. Doktia, Sağlık Bakanlığı tarafından 10 şubat 2022’de yayınlanan mevzuata uyumlu şekilde gerekli denetimlerden geçmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından tescilini almıştır.

Telesağlık, ihtiyaç duyulan sağlık hizmetinin iletişim teknoloji aracılığıyla sunulmasıdır.

Doktia'da bulunan uzman kadromuz halihazırda hastanelerde ya da kendi muayenehanesinde görevlerini sürdüren doktorlardır.

Hayatımızın her noktasında kullandığımız internetin sağlık sektöründe de kullanımı uzun zamandır öngörülen bir şeydir. Telesağlık uygulamaları Dünya'nın bir çok yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden Doktia'ya katılmak, çağa ayak uydurmak açısından önemlidir.

Doktorlar için 'Üye Ol' butonuna bastıktan sonra sizden bazı bilgiler istiyoruz. Bu bilgiler ile uzmanlık ve eğitim bilgileriniz Sağlık Bakanlığı sisteminden bize gelir. Bilgiler incelenip 24 saat içerisinde üyeliğiniz onaylanır ve takvimizinizi oluşturabilirsiniz.

Tıp doktorları dışında diş hekimleri, diyetisyenler ve psikologlar da Doktia'da bulunabilir.

Doktia'ya üyelik sistemi Sağlık Bakanlığı ÇKYS (Çekirdek Kadro Yönetim Sistemi) ile bağlantılıdır. Üye olurken girilen kimlik bilgileri ile doktora ait eğitim ve uzmanlık bilgileri sistemimize otomatik olarak düşmektedir. Dolayısıyla doktor olmayan birisinin üye olması imkansızdır.

www.doktia.com adresinde sağ üstte “Giriş Yapın” butonuna bastığınızda açılan sayfada henüz üye olmamış ziyaretçilerimiz için üye olma yönlendirmesi bulunmaktadır.

Hesabınıza giriş yaptığınızda “Kişisel Bilgilerim” sayfasında kişisel bilgilerinizle ilgili değişiklik yapabilirsiniz.

Hesabınızda “Hesap Bilgilerim” sayfasına girerek güvenlik kısmında “Şifreyi Değiştir” butonuna basarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Hesabınızda “Randevularım” sayfasındaki “Randevu Bilgileri” bölümünde”İptal Et” butonuna basabilir ve randevunuzu iptal edebilirsiniz. İade koşullarını mutlaka okuyunuz.

Evet mümkün. Randevu tarihini ve saatini değiştirmek için, oluşturulmuş olan randevuyu iptal edip yeni bir randevu almanız gerekmektedir.

Evet. Kendi hesabınız üzerinden çocuğunuz, aile büyüğünüz ya da eşiniz için randevu oluşturabilirsiniz.

Hesabınızda “Hesap Bilgilerim” sayfasında “Hesabı Sil” butonuna basarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bizlere [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Doktia, Hasta Hakları Yönetmeliği'ne uygun olarak hasta mahremiyetine saygı duyar ve sağlık hizmetinin verilmesi sebebiyle edinilen bilgileri, kanun ve müsaade edilen haller dışında, hiçbir şekilde açıklamaz. Aynı şekilde KVKK kapsamında kişisel verilerinizin korunumu da garanti eder.

Her türlü güvenliğiniz Doktia’da SSL ile koruma altındadır. SSL (Secure Sockets Layer), network üzerinde bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliği sağlayan bir güvenlik protokolüdür. Bu yüksek teknolojide, gönderilen bilgi kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilir. Böylece girdiğiniz bütün verilerin güvenliği sağlanmış olur.

Görüşmeler için yapılacak ödemeler Iyzico aracılığıyla alınmaktadır. Doktia içerisindeki ödeme sayfasına kredi kartı ya da hesap kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Randevu ücretlerini uzmanlarımız kendileri belirlemektedir.

Eğer randevunuz doktorunuz tarafından iptal edilirse herhangi bir kesinti olmadan ücret iadesi yapılır. Eğer randevunuz sizin tarafınızdan randevu saatine 2 saatten az süre kala iptal edilirse ödediğiniz ücretin sadece %70'i iade edilir. Randevuyu 2 saatten daha uzun süre varken iptal ederseniz ücret iadeniz kesintisiz şekilde yapılır.

Üye olduktan sonra ihtiyaç duyduğunuz alandaki doktorlarımıza göz atabilir ve doktorumuzun takvimine göre size de uygun olan tarih ve saati seçebilirsiniz. Ödeme adımından sonra randevunuz oluşturulmuş olur.

Bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda bulunan herhangi bir tarayıcı ile Doktia'ya giriş yapabilirsiniz.

Hayır değilsiniz. Görüşme başlamadan önce kameranızı kapatma seçeneğini seçebilir ve sadece sesli görüşme yapabilirsiniz.

Evet. Doktia'ya telefondan, tabletten ve bilgisayardan erişim sağlayabilirsiniz.

Daha önceden konuyla ilgili yaptırdığınız tahlil sonuçlarınızı görüşmeden önce 'Dosya Ekle' butonuna basarak yükleyebilirsiniz. Böylece doktorunuz tahlillerinizi yorumlayabilir. Ayrıca görüşme esnasında da ekran paylaşımı yaparak gerekli belgeleri doktorunuza gösterebilirsiniz.

Randevu saatiniz geldiğinde "Randevularım" bölümündeki "Aktif Randevularım" sayfasında aldığınız randevuyu göreceksiniz. "Hazırım" butonuna bastığınızda doktorunuza bildirim gidecektir. Doktorunuz görüşmeyi başlattığı anda sizin "Katılmak için sor" diyerek doktorunuzdan onay almanız gerekir. Doktor onay verdiği anda görüşme başlar.

Görüşme esnasında yaşanan bir sorundan dolayı sizleri mağdur etmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Destek hattımızdan ya da [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

e-Nabız entegrasyonumuz ile sağlık verileriniz e-Nabız’a aktarılır.

Randevunuzdan sonra 'Geçmiş Randevularım' bölümünde yaptığınız görüşmenin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Görüşmeniz bittikten sonra sayfada görüş bildirme bölümü açılacaktır. İster sadece puan verebilir isterseniz de yorum yapabilirsiniz. Yapılan yorumların genel ahlak kurallarına uygunluğu Doktia ekibi tarafından kontrol edildikten sonra yorumunuz herkesin görebileceği şekilde yayınlanır.